Erdoğan ile Görüşen Depremzedenin İddiasına CHP’den Tepki

Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen bir depremzede konteyner almak için görüştüğü kişinin kendisine ‘Ya CHP’ye ya da HDP’ye üye olacaksın’ dediğini öne sürdü. CHP’li Ali Öztunç bu iddiayı kesin bir dille yalanladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün beraberinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile gittiği Kahramanmaraş’da depremzede vatandaşları ziyaret etti. 

Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen bir depremzede, konteyner almak için CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un yönlendirmesiyle bir iş insanıyla görüştüğünü belirterek şu iddialarda bulundu:

‘İş adamı ‘Sana konteyner vermemize il başkanı bile karşı çıkıyor, gelip ya CHP’ye ya da HDP’ye üye olacaksın ki üye kartıyla gelip konteynerini alacaksın’ dedi. Ben de ‘Ben canlarımı verdim ne vatanımı ne de bayrağımı satarım sizin gibi vatansızlara nede gelir üye olurum, üye olmam o konteyneri de ben istemiyorum dedim’ 

İşte depremzedenin o iddiası ?

CHP’li Öztunç’tan yalanlama

CHP’li Öztunç, depremzedenin iddiasını yalaladı. Öztunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Erdoğan gelecek diye Ankara Büyükşehir Belediyesinin çadırlarının toplatılmasını dün ifşa etmem çok zorlarına gitmiş. Hemen bir mizansen yazmışlar. Baştan sona yalan. İyi ezberletip film çevirmişler. Siz yalana devam edin ben hemşehrilerime destek olmaya devam edeceğim’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir