Erdoğan’dan anayasa açıklaması: Vesayetçilerin prangalarını söküp atma vakti geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Danıştay Eğitim Tesisi Açılış Töreni ve IASAJ Seminer Kapanış Toplantısı”nda gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasının öne çıkanlar şöyle:

VESAYETÇİLERİN PRANGALARINI SÖKÜP ATMA VAKTI GELMİŞTİR: Milletimize vaadimiz olan ‘Türkiye Yüzyılı’ vaadini Adaletin de yüzyılı yapmakta kararlıyız, azimliyiz. Bunu da hep beraber dayanışma içinde hareket ederek gerçekleştireceğiz. Amacımız Cumhuriyetimizin 2’nci asrına birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmiş bir şekilde girmektir. Vesayetçilerin 27 Mayıs 1960 darbesiyle Türkiye’nin ayağına vurduğu 12 Eylül’ün rejimin perçinlediği prangaları söküp atma vakti gelmiştir.

ATMOSFERİ ÇOK KIYMETLİ GÖRÜYORUZ: Uzun yıllar sonra ilk kez parlamentomuzda ve kamuoyunda oluşan müspet atmosferi çok kıymetli gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. Hep söylediğimiz gibi hakikatin kıvılcımı farklı fikirlerin çarpışmasından doğar. Türk demokrasisinin ilk serbest seçimlerin yapıldığı 1950’den beri maruz kaldığı onca vesayet girişimine rağmen her seferinde ayakta tutan işte bu güçlü vasfıdır.

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir