Erdoğan’ın Seçim Öncesi Alacağı Emekli Kararı Belli Oldu! İşte Bu Yüzden En Düşük Emekli Maaşını Düşük Açıklamışlar…

16 Ocak tarihli kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranını yüzde 42.56 olarak açıklarken, en düşük emekli maaşının ise 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıldığını duyurmuştu.

Haftalardır yapılacak zam açıklamasını bekleyen emekliler, oldukça düşük kalan ek zam oranlarına büyük bir tepki gösterirken, SGK Uzmanı Özgür Erdursun özellikle en düşük emekli maaşının düşük açıklanmasının gerekçelerini gözler önüne serdi.

GEÇEN YIL YAPILANIN AYNISI OLACAK

16 milyona yakın emeklinin özellikle taban aylık noktasında 11 bin 250 lira ile 12 bin lira seviyelerinde bir beklentisi olduğunu hatırlatan uzman isim, sınırlı artışın 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerden kaynaklandığını vurguladı.

Geçtiğimiz yıl 5 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşı, 14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile 7 bin 500 liraya çıkartılmıştı. Özellikle İstanbul, Ankara ve birçok şehirde belediyeleri kazanmayı hedefleyen Erdoğan’ın seçim öncesi emekli zammı yapmasının çok yüksek ihtimal olduğunu belirten Erdursun, geçtiğimiz yıl uygulanan değişikliğe benzer bir düzenleme ile en düşük emekli maaşının Mart ayının ilk günleri itibarıyla artırılabileceğinin sinyallerini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir