Halka arzına günler kalan Borlease’in hedefleri anlatıldı

Borlease Otomotiv, operasyonel kiralama hizmetlerinin yanı sıra Sixt Rent A Car işbirliğiyle müşterilerin günlük, haftalık ve aylık ihtiyaçlarını karşılama konusunda başarılı bir şekilde faaliyet gösteriyor. Hancan, Sixt Rent A Car’ın Türkiye genelinde 32 farklı noktada hizmet verdiğini belirtti ve bu hizmetlerin toplamının günlük ve uzun vadeli kiralama alanlarında faaliyet gösteren bir firmayı halka arz etme amacını taşıdığını ifade etti.

Türkiye operasyonel kiralama sektöründe 260 bin araçlık bir stok olduğunu vurgulayan Hancan, Borlease’in yaklaşık 8 bin araçla müşterilere hizmet sunduğunu ve Türkiye’nin her ilinde faaliyet gösterdiğini belirtti.

Hancan ayrıca, şirketin halka arzının yüzde 27’lik bir kısmının şu anda tamamlandığını ve ek satışla birlikte bu oranın yüzde 30’a kadar çıkabileceğini belirtti. Şirketin 10 yıl süren başarılı geçmişine atıfta bulunan Hancan, halka arzın, finansman geliri elde etme ve büyüme potansiyelini artırma fırsatını sunduğunu vurguladı.

Borlease Otomotiv’in 2013 yılında 2 milyon TL sermaye ile kurulduğunu hatırlatan Hancan, şirketin şu anki varlığının 6 milyar TL olduğunu ve geçen yıl 2 milyar TL ciro elde ettiğini belirtti. Ayrıca, şirketin yüzde 40 civarında bir EBITDA marjıyla çalıştığını ve yüzde 18 karlılık oranına sahip olduğunu söyledi. Hancan, 2023 için de benzer hedeflerinin olduğunu ve halka arz sonrası karlılık hedeflerini gerçekleştireceklerine olan inançlarını paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir