Sadece dokuz yaşında… Annesinin sattığı uyuşturucuyu polise teslim etti

Las Vegas’ta yaşanan aile dramı dünya basınına da yansıdı. Dokuz yaşındaki bir çocuk, annesinin sattığı uyuşturucuları ortaya çıkarıp polise teslim etti. Ufak çocuk olay sırasında göz yaşlarına boğulurken annesi de iddiaları reddetti.

Ufak çocuk, evde içi uyuşturucu dolu çantaları bulduktan sonra kendisini banyoya kilitledi ve sonra polisi arayan babasıyla Facetime yaptı. Henderson Polis Departmanı’ndan memurlar geldiğinde çocuk onlara şunları söyledi: “Birkaç çanta gördüm, çıkardım ve o zaman ne olduğunu anladım.”

Polis, çantada meth bulunduğunu doğruladı. Olay,aslında 2022 yılının temmuz ayında gerçekleşti ancak polisin vücut kamerası görüntüleri ilk kez yayınlandı.

Çocuğun annesi Kendra Long, uyuşturucu kaçakçılığı ve çocuk istismarı suçlamalarıyla tutuklandı. Yerel basının haberine göre, polislere evinde bulunan uyuşturuculardan haberdar olmadığını söyledi ve mahkeme kayıtlarına göre o gün 25 bin dolar kefalet ödedi.

Görüntülerde Henderson Polis Departmanı’ndan memurların evin kapısına vurduğu ve polis memurunun Long’a “Oğlunuzu kontrol etmek için buradayız” dediği görülüyor. Videoda, saniyeler sonra sırt çantası takan çocuğun memurlara doğru adım attığı ve onlara beyaz tozla dolu bir plastik torba uzattığı görülüyor.

Çocuğun iPad’ini sımsıkı tuttuğu görülüyor.

Annesi, memura “Telefonumu yaklaşık bir saattir banyoda tutuyor. Bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok” dedi.

Diğer polis memuru ise evin dışında bankta oturan ağlayan çocuğu teselli etmeye çalışırken görülüyor.

Memur “Evin içinde seni korkutan ne buldun?” diye sorarken çocuk, “Uyuşturucu” diye cevap veriyor.

Videoda, polisler çocuğa onunla gurur duyduklarını ve doğru şeyi yaptığını söylerken, çocuğun babasının oğlunu kucağına aldığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir