Tepkilerin odağındaki müze Dwayne Johnson’ın balmumu heykelini düzeltti

Birçok ünlü figürün balmumu heykellerini sergileyen Paris’teki Grevin Müzesi tepkilerin odağında. Müzenin yeni gözdesi Dwayne Johnson heykeli sosyal medyada gündem oldu.

Hızlı ve Öfkeli serisi, Black Adam ve San Andreas filmleriyle tanınan ünlü aktörün heykeli geçtiğimiz günlerde Paris’teki Grevin Müzesi’nde görücüye çıktı. “The Rock” olarak bilinen ve profesyonel güreş dünyasında oldukça tanınan oyuncunun heykeli, oyuncunun ten rengini doğru bir şekilde yansıtmaması nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuldu. Hatta oyuncunun heykeli, Johnson’ın Hızlı ve Öfkeli serisinden rol arkadaşlı Vin Diesel’e daha çok benzetildi.

Tepkilerin üzerine ünlü oyuncu, müzedeki yetkililere ulaşacağını ve heykelin “güncellenmesi” için harekete geçeceğini söylemişti.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Grévin Paris (@grevin_paris)’in paylaştığı bir gönderi

Tepkilerin odağındaki Grevin Müzesi, oyuncunun balmumu heykelini yeniledi. Müze yetkililerinden Veronique Berecz “Cilt tonunun olması gerekenden daha açık olduğu konusundaki eleştirileri kabul ediyoruz” dedi.

Oyuncunun fotoğraflarından yola çıkarak heykeli yaptıklarını belirten müze “Fotoğraflar yanıltıcı olabilir. Işığın yansımasına göre ten rengi çok farklı görünebilir” açıklamasında bulundu.

Oyuncunun balmumu heykeli ilk kez sergilendiğinde sosyal medyada “Neden cildi beyaz ve ne zaman düzelteceksiniz?” ve “Sosyal medya filtresi ile yapılmış gibi görünüyor” gibi yorumlar yer almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir