Trabzon’da gündem seçim: Karamollaoğlu 1974’ü işaret etti

TRABZON – Millet İttifakı ortaklarından Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Temel Karamollaoğlu, partisinin düzenlediği Trabzon’daki buluşmada önemli mesajlar verdi.

İlk olarak Millet İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Karamollaoğlu, daha sonra partisinin il başkanlığı binasında toplantıya katıldı. Karamollaoğlu ardından kent merkezindeki bir otelde Trabzonlularla buluştu. Programa, Millet İttifakı’nda yer alan partilerden CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, İYİ Parti İl Başkanı Fatma Başkan, Saadet Partisi İl Başkanı Şakir Şahintaş, DEVA Partisi İl Başkanı Serkan Işıklı, Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu ve CHP ile İYİ Parti milletvekili adaylarının yanı sıra yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Saadet Partililer ve CHP’liler salonda birlikte slogana attı. Kürsüye çıkan CHP Milletvekili Ahmet Kaya da Saadet Partisi İl Başkanı Şakir Şahintaş da halkın ilgisiyle karşılaştı.

BİRLİKTE SLOGAN ATTILAR

“Bilge başkan, Temel başkan” sloganları ile kürsüye çıkan Karamollaoğlu da konuşmasında sık sık Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür edip duyduğu güveni belirtti. Salonda, Saadet Partili ve CHP’li kadınlar birlikte slogan atıyordu.

Konuşmasında, ekonomiye, liyakat sorununa, tek adam yönetimine ve Trabzon’a verilen sözlerin yerine getirilmemesine ayrı ayrı değinen Karamollaoğlu, “Bizim ilk koalisyonumuzu Ecevit ile Erbakan hocamız birlikte 1974’de yaşattılar. Ben sayın Ecevit’in o zaman verdiği mesajı hiç unutmuyorum. ‘Biz tarihi bir yanılgı içerisindeymişiz. Bu arkadaşlar ile hiçbir zaman bir araya gelmez, birlikte bir işi beceremeyiz zannederdik’ demişti. Türkiye’nin önü açıldı. Biz Kıbrıs zaferini o dönemde kazandık. Arkasından hem rahmetli Demirel’le hem rahmetli Türkeş’le bir araya gelerek koalisyon kurduk. O dönemde Erbakan hocamız, 260’den fazla fabrikanın temelini atmıştı” dedi.

Karamollaoğlu’nun sözleri sık sık ‘hak hukuk adalet’, ‘birleşe birleşe kazanacağız’ ve ‘bilge başkan Temel Başkan’ sloganları ile kesildi.

‘YİNE BAŞARACAĞIZ’

Kılıçdaroğlu’nun yaklaşımını Bülent Ecevit’in yaklaşımına benzeten Karamollaoğlu, CHP liderine duydukları güvene vurgu yaparak “Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaklaşımına teşekkür ediyorum. 74’te birlikte nasıl başardıysak yine başaracağız” ifadelerini kullandı.

Salonda görülen tablo, Saadet Partisi’nin Trabzon’da adayı bulunmamasına karşın CHP listesine tam destek vereceği yönünde. Bu da CHP’nin 1 olan Trabzon’daki milletvekili sayısını, 2’ye çıkarma hedefine destek olacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir