Hangi Kan Grubu Daha Yüksek IQ’ya Sahip! En Zeki Kan Grubu Belirlendi

Japon bilim

A GRUBU: YARATICILIK VE İŞBİRLİĞİ, İNATÇILIK VE GERGİNLİK

A tipi kana sahip insanlar, yaratıcılık, zekilik ve işbirliği yapma gibi olumlu özelliklerle tanımlanırken, inatçılık ve gerginlik gibi olumsuz özelliklerle de ilişkilendirilirler. Japonya’da A tipi bireylerin diğer kan gruplarına göre daha yaygın olduğu belirtiliyor.

B GRUBU: GÜÇLÜ VE TUTKULU, BENCİLLİK VE DÜZENSİZLİK

B tipi kana sahip bireylerin güçlü, tutkulu, empatik ve kararlı olduğu gözlemlenirken, bencillik ve düzensiz davranışlarla da ilişkilendirildikleri biliniyor. Bu kan grubuna sahip kişilerin, A kan grubuna sahip olanlarla çatıştığı ifade ediliyor.

AB GRUBU: AKILCILIK VE UYUM SAĞLAMA, KARARSIZLIK VE ELEŞTİREL DAVRANIŞLAR

AB tipi kana sahip olanların akılcılık ve uyum sağlama yeteneklerinin yanı sıra kararsızlık, eleştirellik ve unutkanlık gibi zayıf yönlerinin bulunduğu belirtiliyor. Nadir görülen bu kan grubuna sahip insanların Japonya’da büyük takdir gördüğü ifade ediliyor.

0 GRUBU: GÜVEN VE DAYANIKLILIK, BENZİNLİK VE DENGESİZLİK

0 tipi insanların güven, dayanıklılık ve sezgi gibi olumlu özelliklerle tanımlandığı ancak aynı zamanda bencil ve dengesiz oldukları varsayıldığı belirtiliyor. Özellikle A grubu kana sahip bireylere bencil göründükleri aktarılıyor.

KAN GRUPLARININ HASTALIK RİSKLERİ

A Tipi: Mide kanseri ve kalp hastalığı riski artıyor.

B Tipi: Kalp hastalığı ve yumurtalık kanseri riskinde artış görülüyor.

AB Tipi: Kalp hastalığı ve preeklampsi riski artıyor.

0 Tipi: Ülser geliştirme, sivrisinekleri çekme ve Aşil tendon yaralanmaları riski yüksek.

Japon bilim insanlarının yaptığı bu araştırma, kan gruplarının kişilik özellikleri ve sağlık üzerindeki etkilerini ortaya koymasıyla önemli bir bulgu olarak değerlendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir