Özgür Özel Yanıtladı: Muharrem İnce’yi ‘Baba Ocağına’ Davet Edecek mi?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin İzmir’den aday gösterileceği iddialarına dair açıklamalarda bulunmuştu. Özel, son olarak Candaş Tolga Işık’ın canlı yayında Muharrem İnce ile ilgili soruları yanıtladı. Özel’e İnce’nin İzmir’den aday olup olmayacağı da soruldu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TV100’de Candaş Tolga Işık’ın programına konuk oldu.

Özgür Özel, Işık’ın programında yerel seçime dair birçok soruyu yanıtladı. Programda son dönemlerde gündeme gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin İzmir adaylık iddiaları ve CHP’ye geri döneceği iddiaları masaya yatırıldı.

Özel, Muharrem İnce ile görüşmelerine dair gazetecilerin sorularını yanıtlamış, “henüz bir randevulaşma olmadı” demişti.

Özgür Özel, hayatını kaybeden kurye Yunus Emre Göçer’in evini ziyarete gitmiş, ardından basın mensuplarını sorularını yanıtlamıştı. Özel, Muharrem İnce ile henüz bir randevulaşma olmadığını belirterek ‘Sayın Muharrem İnce, sonuçta geçmişte birlikte siyaset yaptığımız, ülkede önemli görevler üstlenmiş birisinin randevu isteğini geri çevrilmesi zaten düşünülemez.’ ifadelerini kullanmıştı.

Candaş Tolga Işık, Özel’e “Muharrem İnce’yi baba ocağına tekrar davet edecek misiniz?” sorusunu yöneltti.

CHP Başkanı Özgür Özel, bu soruyu ‘kim kendini bu eve ait hissediyorsa bu evin kapısı açık’ diyerek yanıtladı.

Özgür Özel, açıklamasında ‘Ben baba ocağı çağrımı kişiye özel değil bütün Türkiye’ye yapıyorum. Çağrı aslında siyaset yapmaktan çok baba ocağına gelmek ve orada hangi işin ucundan tutulacaksa o işin ucundan tutmak. Benim dediğim gelin şu görevi alın bu görevi alın değil. Kim kendini bu eve ait hissediyorsa bu evin kapısı açık. Bu evin kapıları kimseye şartlı açılmaz. Kapılar açılır, kapıdan içeri girerken üye olursunuz. Baba ocağının tapusu Mustafa Kemal Atatürk’e aittir. ‘ ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce İzmir adayı olacak mı?

Son günlerde yerel seçimlere dair en merak edilen konulardan bir tanesi de CHP’nin İzmir adayı oldu. Muharrem İnce’nin İzmir’den aday gösteril gösterilmeyeceği sorusuna Özel’den yanıt geldi. 

‘İzmir meselesini Ekrem Bey de söyledi. Ben bir partinin genel başkanına başka bir partinin genel başkanının belediye başkanlığı teklif etmesini saygısızlık olarak görürüm. Muharrem Bey’in de böyle bir talebi olduğu düşünmüyorum. Bu tartışma ne maksatla yapıldı, bilmiyorum. ‘

“Partinin kapıları ardına kadar açık. Geleceğim diyene seni istemeyiz demeyiz.”

Memleket Partisi’nin CHP’ye katılıp katılmayacağına dair sorulara ise Özgür Özel ‘partinin partiye katılması başka bir prosedür’ diyerek yanıtladı.

‘Bir siyasi parti ben varlığımı sonlandırıyorum, kendimi yakın hissettiğim partiye dönme iradem var derse ben bu niyet beyan edilir ve geri kalanlar konuşulur. Partinin kapıları ardına kadar açık. Geleceğim diyene seni istemeyiz demeyiz. ‘

“Hiçbir partiyle seçim ittifakına kapalı değilim.”

Özgür Özel, yerel seçimlerde ittifak oluşturma sorularını ise ‘Hiçbir partiyle seçim ittifakına kapalı değilim. Partim için en iyi sonucu almak istiyorum. Bütün partilerle ve üyeleriyle büyük bir ittifak oluşturmanın Türkiye’nin yararına olduğunu düşünüyorum.’ ifadelerini kullanarak cevaplandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir